ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանը ԱԺ-ում էր, նա չմեկնաբանեց, թե ինչո՞ւ էր երեկ Գյումրիում ալկոհոլի ազդեցության տակ վիրավորում լրագրողներին | Region
ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանը ԱԺ-ում էր, նա չմեկնաբանեց, թե ինչո՞ւ էր երեկ Գյումրիում ալկոհոլի ազդեցության տակ վիրավորում լրագրողներին
Մարտ 31,2025 16:31
Ազգային ժողովի ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանը, որը երեկ՝ Գյումրիում քաղաքապետի ընտրությունների օրը ալկոհոլի ազդեցության տակ վիրավորել էր լրագրողներին, հայհոյանք հննչեցրել, այսօր խորհրդարանում էր: Նա չպատասխանեց լրագրողների հարցերին։
Արդյոք Գյումրիում ընտրությունների արդյունքներն էին պատճառը, որ ինքը երեկ նման ագրեսիվ վարք էր դրսեևորում, այս հարցին նա նույնպես չպատասխանեց:
Լրագրողները հետաքրքրվեցին՝ եթե Անդրանիկ Քոչարյանը սուր քննադատության ենթարկվեց լրագրող Հռիփսիմե Ջեբեջյանի նկատմամբ տգեղ վարքի համար, իր դեպքում ի՞նչ զարգացում ակնկալել, Գաբրիելյանը պատասխանեց․«Ես ուզում եմ հասկանալ ձեր հարցերի կոնտեքստը»:
Նա չմեկնաբանեց նաեւ իր երեկվա հայտարարությունը, երբ ասել էր՝ «ինչո՞ւ մանդատս դնեմ, միևնույն է՝ 2026-ին էլ իշխանություն չենք լինելու»: