Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել
ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը կրկին հայտարարություն է տարածել Ադրբեջանի կողմից տարածվող ապատեղեկատվության մասին և հերքում է Ադրբեջանի հայտարարությունը, թե հայկական ԶՈՒ-ն իբր թե նորից կրակ է բացել սահմանին։
Վերջին երկու օրերին սա արդեն 5-րդ անգամ տարածվող ապատեղակվություն է, որին ՀՀ ՊՆ-ն անդրադառնում է։ Քիչ առաջ պաշտպանության նախարարությունը նորից հայտարարություն է տարածել․․․
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր մարտի 17-ին՝ ժամը 17։25-21։45-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան և հարավարևելյան հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմն առաջարկել է հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի և/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծել, ինչին մինչև օրս Ադրբեջանը չի արձագանքել։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը վերահաստատում է, որ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի դիրքորոշմանը համապատասխան՝ պատրաստ է հետաքննել Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը հիմնավորող փաստերը՝ դրանք ՀՀ-ին փոխանցելու պարագայում։